piątek, 18 października 2024

Biblioteka we wrześniu...

Wróciliśmy z wakacji...

Pożegnaliśmy drobne przyjemności...  

Zaczęliśmy się przygotowywać....

Zaczął się wrzesień!!! 

Co by było gdyby…
 
17 września 2024r. odbyły się w bibliotece zajęcia z twórczego myślenia, ph.: „Co by było gdyby, wyobrażamy sobie na niby: zamiana roli wcale nie boli”. Podczas spotkania dzieci z Przedszkola nr 19 w Bydgoszczy wysłuchały książki Palomy Sánchez Ibarzábal, pt.: „Gdybym był kotem”. Okazało się, że żadna różnica nie jest wstanie zniszczyć prawdziwej przyjaźni. 
 





Poznajemy życie Kapibary…
 
19 września 2024r. odbyło się w bibliotece głośne czytanie, ph.: „Bardzo potrzebuje bliskości i nigdy nikogo nie złości: poznajemy życie kapibary”. Podczas spotkania dzieci z Przedszkola nr 19 w Bydgoszczy wysłuchały książki Michela Fabbri, pt.: „Być jak kapibara”. Wszyscy pokochali przyjazną i ciekawą świata kapibarę. 
 

 


Brzecholudki wypędzają smutki
 
24 września 2024r. odbyło się w bibliotece głośne czytanie, ph.: „Brzechwa w Bibliotece, czyli Brzecholudki wypędzają smutki: trzeba niewiele, żeby zostać zwierząt przyjacielem”. Podczas spotkania dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bydgoszczy oglądając książkę Patricka George, pt.: „Uratuj mnie!” pomagały zwierzętom. Słoń wrócił do swojej mamy, piesek wydostał się z kosza na śmieci, a niedźwiedź powrócił do lasu. Wspólnie czytaliśmy wiersze Jana Brzechwy z cyklu, pt.: „ZOO”. 
 






Poznasz Kicię Kocię i już po kłopocie…
 
25 września 2024r. odbyły się w bibliotece zajęcia edukacyjne, ph.: „Poznasz Kicię Kocię i już po kłopocie: zaraz się dowiecie co w ogrodzie zasiejecie”. Podczas spotkania dzieci z Przedszkola Niepublicznego Motylek wysłuchały książki Anity Głowińskiej, pt.: „Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?”. Mali miłośnicy warzyw i owoców razem z Kicią Kocią organizowali przedszkolny ogródek.
 


 




DKK
 
Suknia ma w sobie moc tajemnicy. Może olśniewać, może zaskakiwać, może zapowiadać zmianę. Właśnie te motywy wykorzystała w książce Jennifer Robson. Powieść, pt.: „Suknia” to nie tylko historia sukni, którą w dniu ślubu miała na sobie Elżbieta II. To przede wszystkim opowieść o losach tych, którzy tą suknie tworzyli. W powojennej rzeczywistości wykonywanie bajkowej kreacji pozwalało odciąć się od szarej codzienności i przenieść w świat haftowanych kwiatów, szelestu jedwabi i wyszukanych dodatków. Nasze Klubowiczki uległy tej magii i zachwyciły się suknią, jej historią i jej twórcami. To oczarowanie trwało w ciągu całego spotkania. Bo nic tak nie przyciąga uwagi kobiety jak suknia ślubna będąca zapowiedzią zmiany, której finał nie zawsze bywa szczęśliwy.
Polecamy tym, którzy lubią marzyć, lubią historię, interesują się modą i chcą się przekonać jak wyglądało szare życie w powojennym Londynie.